Yaşam

38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması sergisi açıldı

Aydın Doğan Vakfı’nın toplumlar arası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlüğü ve barışı karikatür aracılığıyla yaymak amacıyla düzenlediği 38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’ndeki ziyaretçiler. Stand 22 Mayıs Pazartesi – 9 Haziran Cuma günleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Yarışmaya 63 ülkeden 564 karikatürist toplam 1.531 eserle katıldı. Heyet tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Engin Selçuk’un çalışması birincilik ödülüne layık görüldü. İranlı sanatçı Mahmood Nazari ikincilik ödülünü alırken, İtalyan sanatçı Marco De Angelis üçüncülük ödülünü aldı.

Engin Selçuk’un çalışması 38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda birincilik ödülüne layık görüldü.

Aydın Doğan Vakfı, her yıl Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Gelecekler’ konulu özel ödül veriyor. Bu ödülün sahibi Fethi Gürcan Mermertaş oldu.

İtalyan sanatçı Marco De Angelis üçüncülük ödülüne layık görüldü.

3 SANATÇI BAŞARI ÖDÜLÜ

Ayrıca Seçici Kurul, Başarı Ödülü için Hırvatistan’dan Nikola Listes, Türkiye’den Halit Kurtulmuş Aytoslu ve Şevket Yalaz’ı ödüllendirdi. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

kursunluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu