Haber

77 ilde 611 FETÖ’cü yakalandı! Yerlikaya’dan tokat gibi sözler

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, polis ve MİT Başkanlığı’nın desteğiyle FETÖ’ye yönelik 77 ilde eş zamanlı yürütülen Pincer operasyonlarında 611 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

“BAĞIŞLAMAYACAĞIZ”

Yerlikaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Halkımıza zalimce ateş açanları, Gazi Meclisimizi bombalamaktan çekinmeyenleri, çaldıkları sınav sorularıyla milyonlarca gencin geleceğini çalmaya çalışanları affetmeyeceğiz.

611 KİŞİ YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (KOM), Terörle Mücadele Daire Başkanlığı (TEM) koordinasyonunda FETÖ’ye yönelik 77 ilde eş zamanlı yürütülen JİPSK operasyonlarında 611 şüpheli şahıs yakalandı. MİT Başkanlığımızın desteğiyle.

Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskisehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, FETÖ’nün Yozgat ve Zonguldak’taki fiili ve mali yapısına ilişkin yapılan çalışmalarda:

 • Terör örgütünün il, eğitim ve mali yapısı dahilinde faaliyet yürütmek,
 • Gaybubet konutlarında saklı,
 • Yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmak isteyenlere, yardımda bulunanlara,
 • Bylock kullanıcısı veya içerikte ismi geçen,
 • FETÖ kapsamında alınan ifadelerde örgütün üyesi/yöneticileri olarak adı geçen kişilerin kimlikleri belirlendi.

ONLAR NE YAPTI?

Söz konusu kişilere gelince;

 • Yasadışı yollardan yurt dışına kaçarken farklı ülkelerden sahte kimlik ve pasaport kullandılar,
 • Örgüte öğrenci alımı için çalışmalar yürüttüler, bu çalışmalarda öğrencileri ve ailelerini not ederek örgütün üst yönetimine raporladılar.
 • Öğrenci yurtları açarak, lojman kardeşlerini, öğrencilerini bölge sorumlusu olarak görevlendirdiler,
 • İllere eğitim danışmanları, ilçe ve esnaf sorumluları ve memur yardımcıları atadılar,
 • Devlet ve askeri okullara öğrenci yerleştirmek amacıyla yurtlar açarak öğretmenlik faaliyetlerine devam etmektedirler.
 • Organizasyon içindeki kopuklukları önlemek adına evlilik kataloğu evliliklerine devam ederler,
 • Cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin fiilen pişmanlık duymalarını ve ailelerinin örgütten kopmalarını önlemek amacıyla örgütün parasını ailelerine aktardıkları,
 • Mali yapılanma kapsamında gizliliğe önem verdikleri ve kamera eksikliği nedeniyle organizasyonla ilgili parayı halka açık yerlerde ve AVM lavabolarında elden dağıttıkları belirlendi.

Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. HAİN FETÖ’YE İZİN VERMEYECEĞİZ! “DEĞERLİ MİLLETİMİZİN DUALARI VE DESTEKLERİYLE TERÖR ÖRGÜTLERİ VE İŞBİRLİKÇİLERİNİN NEFESİNİ ALIYORUZ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu