Haber

Çin, Çevrimiçi Turizmin Yüksek Kaliteli Gelişimini Teşvik Edecek

Çin’in güneybatısındaki Tibet Özerk Bölgesi’ndeki Nyingchi’nin Gala köyündeki şeftali çiçeği bahçesini ziyaret eden turistler, 24 Mart 2023. (Fotoğraf: Jiang Fan/Xinhua)

PEKİN, 28 Mart (Xinhua) — Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan bir yönergeye göre, çevrimiçi turizm pazarının yüksek kaliteli gelişimini desteklemek için bu alanın idaresi güçlendirilecek.

Direktife göre, turistlerin hassas kişisel bilgilerinin korunmasının iyileştirilmesinin yanı sıra fiyat ayrımcılığı ve büyük bilgiler yoluyla aldatıcı reklamlar gibi turistlerin hak ve çıkarlarını ihlal eden eylemlerin önlenmesi için çaba gösterilecek.

Yönerge, turizm departmanında vergi ve harç indirimlerine ilişkin politikaların tam olarak uygulanmasını gerektirmektedir. Bakanlık direktifi ayrıca finansal kurumları çevrimiçi turizmle ilgilenen ticari kuruluşlara aktif kredi arzını artırmaya teşvik ediyor.

Bakanlık tarafından yayınlanan yönerge kapsamında Çin’in online turizm pazarındaki kontrol ve denetimleri güçlendirmesi de öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu