Haber

İzmir’de kaybolan tur teknesinin sahibi 23 gündür bulunamadı

İZMİR’in Urla ilçesinde bisikletiyle gezintiye çıktıktan sonra kaybolan tur teknesinin sahibi Ali Günaltın’dan (51) 23 gündür haber alınamıyor. Günaltın’ın bir evin güvenlik kamerasına yansıyan son görüntüleri ortaya çıkarken, Yelda Özbay (52) kardeşinin hayatından endişe ettiklerini ve diri ya da ölü bulunmasını istediklerini söyledi.

Urla ilçesine bağlı Özbek Mahallesi’nde balıkçı tekneleri düzenleyerek geçimini sağlayan Ali Günaltın, 13 Mayıs’ta bisikletiyle gezintiye çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Akşam eve dönmeyen Günaltın’a yakınları ulaşamayınca kayıp şahıslar için jandarmaya başvurdu. Jandarma, Ali Günaltın’ı bulmak için soruşturma başlattı. AFAD ve jandarma ekipleri ile yöre halkının katılımıyla yürütülen arama çalışmalarında iz köpekleri de kullanıldı. Ancak arama faaliyetlerinden sonuç alınamadı.

Aramaların 10’uncu gününden itibaren Urla İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı askerler ve Günaltın’ın yakınlarının katılımıyla geniş bir alanda arama kurtarma çalışmaları yürütülmeye başlandı. Urla genelindeki koylar, ormanlık alanlar ve dağlık alanlar titizlikle aranırken; ailesi umutla beklemeye devam ediyor. SON GÖRÜNTÜ ORTAYA ÇIKTI Öte yandan Ali Günaltın’ın son görüntüleri ortaya çıktı. Evden çıktıktan sonra mahallede gezerken bir evin güvenlik kamerasına yansıyan Ali Günaltın’ın bisikletiyle gezdiği görüldü. Evli ve 2 çocuk annesi emekli personel Yelda Özbay (52) “Ali abimden 13 Mayıs’tan beri haber alamıyoruz. Ailece perişan olduk. Bazı görgü tanıkları onu yolda bisiklet sürerken görmüş. en son Urla’nın Maksut mevkiinde görüldü.Ancak bir daha haber alamadık.Ağabeyim makine mühendisi.Fakat mesleğini sürdürmek istemedi.Urla sevdalısı.Burada tekne turu düzenliyordu.İnsanlar çevremizde hep ‘Teknesini görmeden bir gün nasıl geçer’ derdik, herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği bir insandı. O basit bir insandı. Onu bulana kadar kesinlikle aramaktan vazgeçmeyeceğim” dedi.

Urla merkezden başlayarak koy, dağlık ve ormanlık alan aradıklarını belirten Özbay, “Çeşmealtı’ndan Karaburun’a kadar her yeri 23 gündür inceliyoruz. Abimin hayatından endişe ediyorum. Kızdı diyelim. nedense yanımıza gelip gitti ama ne olursa olsun bunu bize haber vermeden yapamazdı.En azından yaşadığını söylerdi. Bizi bu kadar perişan etmezdi. Onu gören veya nerede olduğunu bilen varsa jandarmaya haber versin. Kardeşimin diri veya ölü bulunmasını istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu