Yaşam

TARİHİ HÜRREM HAMAMINDA EŞSİZ BİR DENEYİM

İstanbul’un göbeğinde, Ayasofya Meydanı’nda bulunan ve Mimar Sinan tarafından yaptırılan Hürrem Sultan Hamamı, bir tarafı Sultanahmet Camii, diğer tarafı Ayasofya Mescidi’ne bakan eşsiz bir konuma sahiptir. 1556 yılında Hürrem Sultan’ın isteği üzerine yaptırılan hamam, Mimar Sinan tarafından kadın ve erkeklere farklı hizmetler vermek üzere tasarlanmıştır. Bu eşsiz yapı, kendine has mimari detaylarıyla eşsiz bir ambiyans sunarken, deneyimli ekibiyle rahatlatıcı ve arındırıcı hamam ve masaj uygulamalarını özel ritüeller eşliğinde sunuyor.

Türkiye’nin en büyük tarihi hamamı olan Hürrem Sultan Hamamı, Pir-ü Pak, Keyf-i Hamam, Zevk-i Sefa, Ab-ı Hayat, Gelin Hamamı, Damat Hamamı isimleri altında farklı süre ve içerikteki uygulamalarıyla birbirinden farklıdır. Deneyimli terapistler tarafından sunulan banyo. Beklenti içindeki misafirlere hizmet vermektedir.

Restore edildiği günden bu yana büyük ilgi gören, özel eğitimli ve deneyimli ekibiyle dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine hizmet veren Hürrem Sultan Hamamı; Canlılık ve zindelik sağlarken, bakımın ortasında özel ikramlarla kurulduğu dönemin detaylarını korumaya ve yaşatmaya devam ediyor. Hürrem Sultan Hamamı’nın asırlık kubbeleri altında, Osmanlı arşivlerinde Hürrem Sultan’ın en sevdiği çiçek olduğu belirtilen erguvan çiçeği ile hazırlanan özel eserler, hamam deneyimi yaşayan misafirler için mermer kurnalarda kullanılmaktadır. padişahlar bir zamanlar yıkanırdı.

Padişahlara hizmet etmiş olan bu tarihi mekan, fiziksel arınmanın yanı sıra ruhsal rahatlama da sağlamaktadır. Hamamda klasik kese uygulaması ve köpük masajının yanı sıra erguvan yağı ile aromaterapi masajı, vücut bakımları ve kil uygulamaları yapılmaktadır. Osmanlı ruhunu çağın gerekleriyle yorumlayan, suyun arındırıcı gücünü eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunan Hürrem Sultan Hamamı, konuklarına padişahlara yakışır bir gün sunuyor.

Kadın ve erkekler için farklı tasarlanmış olan ve halen bu özelliğini koruyan hamamda; Anti-stres masajı, sırt masajı ve ayak masajı gibi özel uygulamalar misafirlere rahatlama ve yenilenme sağlar.

Hürrem Sultan Hamamı, uygulamalarıyla misafirlerini yenilerken, göz alıcı mimarisi ve dekorasyonu, Osmanlı şerbeti ve lokumu gibi lezzetleri, özel hazırlanmış hamam müzikleri, etrafa yayılan mis kokulu erguvan kokusu, deneyimli eller tarafından yapılan bakım.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0 212 517 35 35

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu