Teknoloji

Twitch, Yayıncıların Aynı Anda Diğer Platformlarda Yayın Yapmasına İzin Verecek

Çok uzun zaman önce değil, birkaç yıl önce bile Twitch’in Sanki rakibin olmadığı bir dönemle karşı karşıyayız. O dönemde farklı alternatifler vardı ancak yayın platformu, yaptığı ortaklıklar ve güçlü adımlarla uzun süre liderliğini sürdürmeyi başardı. Hala bunu sürdürmek isteyen şirket Rakiplerin sunduğu avantajlarNe olursa olsun geçmesi gerekiyor.

Çünkü Kick gibi platformlar yayıncılara teklif sunuyor avantajları ile öne çıkıyor. Bu avantajlarının yanı sıra yayıncıları kendisiyle sınırlamaması yayıncıların Twitch’e kolaylıkla erişebilmesi anlamına geliyor. Bırakın tekme atmaya geçsinler. Yol açar. Twitch nihayet kendi yayıncılarını kısıtlayan kuralını kaldırdı.

Yılın başında yayıncıların Twitch gibi platformlarda eş zamanlı yayın yapmaları yasaklanmıştı.

CEO, TwitchCon 2023 etkinliğinin açılışında konuşuyor Dan Clancy, söz konusu karar geri alındı ​​ve yayıncılar artık aynı zamandaKick ve YouTube gibi farklı platformlarda yayın yapmasına izin verileceğini duyurdu.

Bu yeni duyuru çerçevesinde Twitch destek sayfası da güncellendi. Artık farklı platformlarda eş zamanlı yayın yapmak mümkün olsa da belirli kurallara dikkat etmek gerekiyor. Örneğin yayıncılar farklı bir platformda yayın yapıyorsa Twitch’teki yayının kalitesi diğer platformdakinden farklı olabilir. geride bırakılmamalı . Bunun haricinde farklı bir platformdaYayınınız için Twitch izleyicilerinize bağlantı vermemelisiniz.

Son olarak Twitch yayınınıza başka bir platformda yapılan sohbet birleştirme gibi bir aktiviteye yer vermemelisiniz. Tüm bunların Twitch topluluğunu korumak ve yayın kalitesinden ödün vermemek için yapıldığı belirtiliyor.

esmehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu