Haber

İzmir’de Metro ve Tramvay İşçileri Grevde

İZMİR’de Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası’na üye metro ve tramvay işçileri, toplu iş sözleşmesi (TİS) müzakerelerinde bir sonuca varılamaması üzerine greve gitti. Metro ve tramvay ulaşımının durduğundan haberi olmayan vatandaşlar, metro ve tramvay duraklarında kepenklerin kapatıldığını görerek alternatif ulaşım araçlarına yöneldi. Grev nedeniyle kentte trafik yoğun oldu.

İzmir Metro A.Ş. Sosyal Demokrat Kamu Patronları Sendikası ile Türkiye Demiryolu Personel Sendikası arasında 625 çalışanın katıldığı TİS görüşmelerinden sonuç çıkmayınca metro ve tramvay işçileri greve gitti. Grev nedeniyle toplu ulaşımın can damarı olan metro ve tramvay seferleri bu sabahtan itibaren devre dışı kaldı. Grevden habersiz olan ve metro ve tramvay duraklarında kepenklerin kapalı olduğunu gören vatandaşlar alternatif ulaşım araçlarına yöneldi. Grev nedeniyle kentte trafik yoğun oldu.

“GREV OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

Vatandaşlardan Menderes Öztaş, “İzmir’de yaşıyorum ve ilk defa grevle karşılaştım. Bugün Gaziemir’e gidecektim gidemedim. Grev olduğunu bilmiyordum. Nasıl gideceğimi bilmiyordum.”

Grev olacağını bilmediğini söyleyen vatandaşlardan Hasan Erdağ, “Grev olacağını bilmiyordum. Şok olduk. İşim vardı. Şaşırdım. Gidiyordum. Halkapınar’dan Konak’a gidiyoruz. Yetkililerin buna bir çözüm bulmasını istiyoruz.”

Öte yandan işine gitmeye çalışan vatandaşlardan Ercan Turan, “Şu anda işe gidemiyorum. Bana fırsat verilmiyor. Biz böyle bir yönetime isyan ediyoruz. Bu grev” dedi. daha fazla duyurulması gerekiyordu neden böyle oldu neden grev yaptılar bilmiyorum herkese duyurulsa halk ona göre önlem alırdı ben bu sabah grev olduğunu öğrendim her şey kapalı. Şimdi nasıl gideceğim? Taksiyle mi gideceğim?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu